ANKETA

Jak se Vám líbí stránky?

Zobrazit výsledky

Loading ... Loading ...

terapie

Milí přátelé,
zveme Vás na březnové setkání rodičů dětí s autismem/ADHD, které se
uskuteční opět v Centru pro rodinu Náruč 17. 3. 2016 od 18:00.

Tentokrát jsme pro Vás ve spolupráci s terapeutkou Mgr. Katarzynou Korda
Jedzokovou připravili téma Jak ošetřit sebe v krizových situacích.

Jak si chránit a upevňovat duševní zdraví
(https://cs.wikipedia.org/wiki/Zdrav%C3%AD) a jak zvyšovat odolnost člověka,
naši duševní kondici, duševní rovnováhu i v náročných životních situacích?
Jak předcházet psychickým obtížím? A pokud již nastaly, jak je nejlépe
zvládat?

Na setkání s Vámi se těší Katka Hornová a Michaela Uchytilová
(Katka Hornová: KatkaHornova@seznam.cz, 607 645 896 – SMS o zájem o účast na setkání)

Pozvání na 1. WORKSHOP projektu PES ASISTENT – PSYCHOSOCIÁLNÍ REHABILITACE od spolupracující organizace Elva help z projektu SPC Turnov – “Děti a žáci s autismem”.

V našem projektu byla realizována canisterapie vedená terapeutkou Elva help  Andreou Tvrdou,Bc. u dětí a žáků s autismem ve speciálních školách i u jednotlivců.

Téma: Výcvik psa asistenta inovačním – sociálním – způsobem pro poskytování psychosociální rehabilitace osobám se zdravotním postižením, specifika vč. specifik výcviku pro osoby s autismem.

Kdy: 20.11.2014 (8:30-16:00)

Kde: Palachova 504/7, Liberec

Pro koho: Workshop je vhodný pro: profesionály pracující s osobami se zdravotním postižením, klienty, rodiče dětí se ZP, politiky, studenty atd.

Kdo: Na workshop Vás zve tým neziskové organizace Elva help

Více viz pozvánka, www.pes-asistent.cz, www.elvahelp.cz

V příspěvku ze 16.5. 2014 na našich stránkách je podrobná informace o novém projektu zaměřeného na rodiny s autistickým dítětem z  ESF o.s. Elva Help z Liberce (Bc. Andrea Tvrdá, canisterapeutka).

V případě Vašeho zájmu o výcvik ať již Vašeho psa, či v případě zájmu o pořízení “nového člena rodiny se 4 nohama”: Aktuálně je volná kapacita pro 1-2 rodiny s autistickým dítětem a majitelem psa, případně i “nemajitelem”  psa pro zapojení do tohoto projektu. Podrobnější informace možné přímo získat na tel.: 607 725 304, e-mail: handicap.help@seznam.cz,  web: www.pes-asistent.cz, www.elvahelp.cz.  Tato nabídka je platná do 15.8. 2014.

Se službou Elva Help o.s. jsme měli možnost se seznámit v rámci projektu SPC Turnov Děti a žáci s autismem, každoročně se účastní Zahradní slavnosti organizované naším centrem – tedy účastníci této již tradiční akce měli možnost s terapeuty – Bc.Andreou Tvrdou a Milošem Hájkem- konzultovat možnosti využití psa pro člena rodiny s diagnosou  autismu.

Činnost  a nové způsoby v pohledu na canisterapii u osob s poruchou autistického spektra (nízko i vysoce funkční formou) byla prezentována i na Mezinárodním setkání canisterpeutů ze střední a východní Evropy.